Patyczki BambooStick®

Specjalistyczne bambusowe patyczki higieniczne do pielęgnacji psich uszu – bezpieczne w użyciu i wyjątkowo chłonne
Bamboostick

Troszcz się o psie uszy z BambooStick®

Dlaczego BambooStick® to najlepszy sposób na czyste uszy Twojego pupila? Bo patyczki higieniczne dla ludzi po prostu się do tego nie nadają, a narzędzia o skuteczności zbliżonej do BambooStick®, na przykład znane z gabinetów weterynaryjnych kleszczyki homeostatyczne owinięte watą, wymagają wprawy i specjalnych przygotowań. Jeśli masz dość owijania (palca) w bawełnę, to wybierz BambooStick®, by czyścić psie uszy szybko i wygodnie, bez ryzyka i stresu.

Dlaczego stosowanie BambooStick® jest tak ważne? Uszy Twojego psa są bardzo wrażliwe. Regularnie sprawdzaj ich stan, ale czyść je tylko wtedy, gdy rzeczywiście tego potrzebują. Sięgaj w tym celu po specjalistyczne narzędzia, bo tutaj nie ma miejsca na prowizorkę. Z uszami czystymi dzięki BambooStick® Twój kudłaty przyjaciel łatwiej uniknie stanów zapalnych, grzybicy i wielu innych problemów. BambooStick® sprawdzą się doskonale również w trakcie leczenia uszu już zajętych infekcją. Pamiętaj jednak, by w takiej sytuacji najpierw skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Produkt jednorazowego użytku

Produkt biodegradowalny

Dlaczego BambooStick® są tak bezpieczne? Bo zaprojektował je lekarz weterynarii, który wziął pod uwagę budowę psiego ucha. Chłonny wacik skutecznie opróżnia małżowinę i pionową część przewodu słuchowego z zanieczyszczeń i wydzielin. Rozmiar BambooStick® w praktyce uniemożliwia wsunięcie przyrządu zbyt głęboko, do poziomej części przewodu słuchowego, w pobliże błony bębenkowej. Co więcej, elastyczny bambusowy patyczek trudno złamać, a nawet jeśli do tego dojdzie, na przykład z powodu gwałtownego ruchu głowy psa, to nie powstaną drzazgi czy ostre krawędzie, które mogłyby stworzyć zagrożenie.

 

Stosowanie BambooStick® jest banalnie proste! Zerknij niżej, by zapoznać się z procedurą.

Jak stosować BambooStick®

  1. Przytrzymaj głowę psa – najlepiej z pomocą drugiej osoby. Jedna ręka na karku, druga pod pyskiem. Przyciągnij zwierzaka ku sobie, by lepiej go unieruchomić.
  2. Wlej do przewodu słuchowego płyn czyszczący zgodnie ze wskazaniem lekarza weterynarii lub instrukcją dołączoną do produktu.
  3. Mniej więcej przez minutę masuj nasadę ucha tak, by dało się słyszeć dźwięk płynu w przewodzie słuchowym. Masaż pomoże w rozpuszczeniu wszystkich nieczystości i wydzielin.
  4. Jeśli miejsce jest do tego odpowiednie (lepiej się odsuń, będzie chlapało!), pozwól psu wstrząsnąć głową.
  5. Za pomocą BambooStick® zbierz płyn z przewodu słuchowego i dokładnie oczyść małżowinę.
  6. Nie zapomnij o nagrodzie dla dzielnego psiaka!

Zalety BambooStick®

Specjalistyczny produkt
zaprojektowany i polecany przez lekarzy weterynarii.

N

Niezrównana chłonność
12 razy większa niż patyczków dla ludzi.

Czysta przyjemność
niełamliwy trzonek i miękki bawełniany wacik.

Pełne bezpieczeństwo
opracowane z uwzględnieniem anatomii psiego ucha.

Łatwe i szybkie stosowanie
gotowy do użycia produkt jednorazowy.

R

Przyjazne naturze
wykonane z bambusa i bawełny, w 100% biodegradowalne.

h

Skład:

Wacik
100% waty bawełnianej typu medycznego

Patyczek
100% drewna bambusowego o dużej wytrzymałości mechanicznej

0

Rozmiary:

S/M
Dla małych psów, do około 15 kilogramów (na przykład ras beagle, pudel, Jack Russel terrier, Staffordshire bull terrier).

L/XL
Dla dużych psów oraz psów o dużych uszach (na przykład ras bokser, cocker spaniel, owczarek niemiecki, golden retriever, labrador, seter).

 

 

BambooStick® i ekologia:

Wata bawełniana typu medycznego oraz bambus, z których wykonano patyczki higieniczne BambooStick®, to surowce naturalne i w 100% biodegradowalne. Bambus to odnawialny zasób pochodzący z upraw, a nie z wycinki lasów. Rośnie bardzo szybko, nie potrzebuje wiele wody i nie obciąża środowiska pestycydami czy nawozem. Stanowi naturalną, bardziej przyjazną dla naszej planety alternatywę dla plastiku i drewna.

b

Opakowania:

Stosujemy opakowania po 10 lub 50 sztuk produktu, wytworzone z surowców nadających się do recyklingu.

Producent:

H3D, Francja

Gdzie kupić BambooStick®?