Tick Twister®
Kleszczołapki®

Skuteczne przyrządy do samodzielnego i bezpiecznego usuwania kleszczy u ludzi i zwierząt
Klepszczołapki

Usuwaj kleszcze za pomocą Tick Twister® Kleszczołapek®

Pierwsza zasada profilaktyki chorób odkleszczowych brzmi: „Unikaj wkłucia”. Może się jednak zdarzyć, że pomimo wszelkich środków ostrożności Ty, ktoś z Twoich najbliższych lub Wasz zwierzak „złapiecie kleszcza”. Szybkie usunięcie pasożyta jest wtedy kluczowe, bo im dłużej ten nieproszony gość żeruje na skórze, tym większe ryzyko, że dojdzie do zakażenia jedną z licznych chorób, których może być nosicielem. Trzeba jednak uważać, by usunąć go w całości, ponieważ pozostawione w miejscu wkłucia fragmenty mogą stwarzać zagrożenie, a rozerwanie kleszcza paznokciami czy pęsetą zwiększa ryzyko kontaktu z jego płynami ustrojowymi, w których może się roić od groźnych patogenów. Źródłem zakażenia i innych powikłań może być również zwrócenie przez pasożyta płynów ustrojowych do ciała żywiciela. Dlatego nie należy go ściskać, drażnić ani podejmować prób duszenia go przy użyciu popularnych, ale błędnych metod (na przykład smarowania go tłuszczem). Co zatem robić?

Zawsze miej pod ręką haczyki Tick Twister® Kleszczołapki®, dzięki którym usuniesz kleszcza samodzielnie, szybko i w całości, bezpiecznie, bez bólu i stresu. Tick Twister® Kleszczołapki® to wynalezione przez lekarza weterynarii dra Denisa Heitza i produkowane we Francji oryginalne wyroby medyczne wielokrotnego użytku. W zestawach znajdziesz haczyki o różnych rozmiarach, które pozwolą Ci samodzielnie usunąć zarówno małe, jak i duże pasożyty błyskawicznym ruchem obrotowym bez ściskania ich odwłoku, co zminimalizuje ryzyko zakażenia.

Wyrób medyczny

Tick Twister® Kleszczołapki® są wpisane do Europejskiej Bazy Danych o Wyrobach Medycznych EUDAMED, a w Polsce zgłoszone do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i mogą być używane do usuwania kleszczy ze skóry ludzi.

Warianty produktu

Tick Twister® Kleszczołapki® Standard

Zestaw podstawowy, który zawiera dwa haczyki w różnych rozmiarach do usuwania dużych i małych kleszczy.

kleszczolapki

Tick Twister® Kleszczołapki® Clipbox

Zestaw podstawowy w wersji podręcznej, który możesz przypiąć do paska, plecaka, smyczy czy saszetki z przysmakami, by zawsze mieć go przy sobie, gdy spędzasz czas na łonie natury. Do dwóch standardowych haczyków dołączono wykonane z tego samego tworzywa etui z karabińczykiem dla łatwego przenoszenia.

kleszczolapki clipbox

Tick Twister® Kleszczołapki® Trio

Zestaw rodzinny w pudełku wielokrotnego użytku, zaprojektowany, by usuwać kleszcze każdej wielkości nawet z najtrudniej dostępnych miejsc. Obok dwóch haczyków w standardowych rozmiarach zawiera haczyk w wersji mikro. To jedyny na rynku przyrząd skutecznie usuwający drobne larwy i nimfy kleszczy, które stwarzają szczególne zagrożenie dla ludzi.

kleszczolapki trio

Jak stosować Tick Twister® Kleszczołapki®

Tick Twister® Kleszczołapki® zaprojektowano z myślą o usuwaniu kleszczy z ciała ludzi, zarówno dorosłych, jak i dzieci, oraz zwierząt (psów, kotów, koni…). Stosowanie Tick Twister® Kleszczołapek® jest banalnie proste! Zerknij niżej, by zapoznać się z metodą „szczelina + ruch obrotowy”. Pamiętaj: każde opakowanie zawiera ulotkę z instrukcją użytkowania.

  1. Naszykuj haczyki Tick Twister® Kleszczołapki®.
  2. Użyj lupy, jeśli masz problem ze stwierdzeniem, czy to, na co patrzysz, to kleszcz.
  3. Załóż jednorazowe rękawiczki.
  4. Dobierz Kleszczołapkę® odpowiednią do wielkości pasożyta.
  5. Wsuń kleszcza w szczelinę, delikatnie, do końca szczeliny.
  6. Przekręć w dowolna stronę – 2 lub 3 obroty wystarczą. Kleszcz już usunięty!
  7. Zaklej pasożyta w złożonym na pół kawałku taśmy klejącej. Możesz go teraz po prostu wyrzucić do śmieci.
  8. Zdezynfekuj miejsce na ciele, w którym znajdował się kleszcz.
  9. Zdezynfekuj Kleszczołapkę®.

 

UWAGA! Przez najbliższy miesiąc obserwuj miejsce po wkłuciu i swoje ciało. Sprawdzaj, czy nie pojawił się rumień. Może się on pojawić w innym miejscu niż wkłucie. Wszelkie zaczerwienienia o średnicy do około 5 cm wokół miejsca wkłucia to reakcja na wydzieliny kleszcza, a NIE rumień. Obserwuj też swoje samopoczucie. W razie wystąpienia tak zwanych objawów grypowych udaj się do lekarza i poinformuj go o ukłuciu przez kleszcza.

Zalety:

Z jednakową skutecznością usuwa wszystkie kleszcze bez względu na ich wielkość i umiejscowienie.

N

Nie rozrywa kleszcza i nie pozostawia części jego ciała w skórze.

Nie ściska odwłoka kleszcza, co minimalizuje ryzyko zakażenia patogenami.

Działa szybko i jest prosty w obsłudze.

Umożliwia samodzielne i bezpieczne usunięcie pasożyta.

Wykonany z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na środki dezynfekujące.

Możliwość sterylizacji np. w autoklawie (temperatura do 140°) lub przez wygotowanie.

N

Niełamliwy, wytrzymały, można go używać w nieskończoność.

Używany i doceniany przez lekarzy

h

Skład:

Haczyki Tick Twister® Kleszczołapki® wytwarzane są z poliacetalu – trwałego, elastycznego polimeru odpornego na rozpuszczalniki, środki dezynfekujące i metody sterylizacji, który umożliwia precyzyjne wykonanie szczeliny.
s

Uważaj na podróbki!

Choć na rynku możesz trafić na wiele przyrządów przypominających Tick Twister® Kleszczołapki®, to oryginał jest tylko jeden. Produkuje go francuska firma H3D, a my jesteśmy jego wyłącznym polskim dystrybutorem. Tylko oryginalny wyrób medyczny Tick Twister® Kleszczołapki® zapewnia odpowiednią skuteczność działania.

Tick Twister® Kleszczołapki® i ekologia:

Tick Twister® Kleszczołapki® wytwarzane są we Francji we współpracy z lokalnymi podwykonawcami, których większość działa w promieniu 30 kilometrów od siedziby producenta. Dzięki krótkim łańcuchom dostaw ograniczony zostaje transport, a co za tym idzie – ślad węglowy produktu. Tworzywo, z którego wykonuje się Tick Twister® Kleszczołapki®, podlega recyklingowi.
b

Opakowania:

Opakowania Tick Twister® Kleszczołapek® wykonane są z kartonu, a plastikowe pudełeczko do przechowywania zestawu Trio jest wielokrotnego użytku. Etui z karabińczykiem dla zestawu ClipBox wykonano z tego samego, podlegającego recyklingowi tworzywa, co haczyki.

Producent:

H3D, Francja

Gdzie kupić Tick Twister® Kleszczołapki®?