Karma dla psów
TOMOJO
z białkiem owadów

Kompletna karma dla dorosłych psów (powyżej 6 m-ca życia)

O produkcie

Czy chcesz dbać o zdrowie swojego pupila i jednocześnie chronić środowisko? Czy należysz do coraz liczniejszej grupy właścicieli zwierząt, dla której ratowanie planety jest bardzo ważne?

Psy i koty muszą spożywać białko pochodzenia zwierzęcego. To ważne dla ich rozwoju. Żeby te potrzeby zaspokoić potrzebne są ogromne tereny do hodowli zwierząt rzeźnych i drobiu oraz produkcji paszy dla nich, zużywa się olbrzymie ilości wody, powstaje CO2 i metan oraz odpady w trakcie chowu i uboju.

Madelaine i Paola, dwie młode dziewczyny z Paryża, znakomicie wiedziały, jak pilnie trzeba zadbać o planetę, np. jedząc inaczej. A ponieważ psy i koty też chcą jeść zdrowo i dobrze, stworzyły TOMOJO, karmę dla zwierząt nowej generacji.

Mączka owadów jako źródła białka

W recepturze TOMOJO tradycyjne mięso zastąpiono mączką z owadów, jako źródłem białka. A owady w karmie to prawdziwy skarb! Zawierają niezwykle wartościowe białka, odpowiednio zrównoważone kwasy tłuszczowe, taurynę. Jest w nich cała lista dobrodziejstw i zdrowia dla zwierząt. Owady są gwarantowanego pochodzenia i w pełni identyfikowalne. Zbędne są sztuczne konserwanty i atraktanty. I bez nich chrupki TOMOJO, wspaniale pachną i smakują.

Dzięki tym zaletom można je podawać wszystkim psom i kotom, nawet tym z problemami z trawieniem i z alergiami, na każdym etapie życia. Sprawdzą się także w diecie eliminacyjnej i hypoalergicznej. Świetnie współgrają z innymi dietami, np. BARF czy whole prey.

Ze względu na wielkość chrupek zalecane są raczej zwierzętom dorosłym. Niemniej można je podawać już psom od 6 miesiąca życia. Ale jeśli je rozgnieciemy, mogą stanowić posiłek także dla szczeniaków i kociąt. Dobrze jest poprosić lekarza lub dietetyka o określenie dawki dziennej.

Zalety:

Bogata w wysokiej jakości białka, kwasy omega 3 i 6, cenne kwasy tłuszczowe
N
Zawiera taurynę
Łatwo strawna, wysoko przyswajalna, hypoalergiczna
Bez zbóż, glutenu, pszenicy, kukurydzy, soi, jajek, ryb, produktów mleczarskich
Nadają się dla zwierząt z alergiami i problemami z trawieniem
}
Atrakcyjne smakowo i zapachowo wyłącznie dzięki owadom
Owady gwarantowanego pochodzenia, w pełni identyfikowalne
N
Receptura opracowana przez lekarzy weterynarii (specjalistów żywienia zwierząt)
Hodowla owadów sprzyja ochronie środowiska

Skład:

Mączka z owadów (34%), groszek, skrobia ziemniaczana, soczewica, tłuszcz z kaczki, ciecierzyca, drożdże piwne, hydrolizat białek zwierzęcych, olej roślinny, pulpa buraczana, węglan wapnia, ziarna chia, diwodorofosforan wapnia, ziarna lnu, spirulina, tymianek, szałwia, oregano, pietruszka, majeranek.

Owady:

Hermetia Illucens (tzw. czarna mucha)
Owady w karmach TOMOJO hodowane są w certyfikowanych fermach, z pełną gwarancją pochodzenia, pod ścisłym nadzorem weterynaryjnym i żywione zrównoważoną mieszanką (warzywa, owoce) zagospodarowującą lokalne pozostałości produkcji rolnej, przygotowaną z zachowaniem restrykcyjnej higieny.

TOMOJO i ekologia:

Nawet najmniejszy gest jest ważny dla planety! Wybraliśmy więc owady jako podstawę naszej receptury. Ich hodowla i produkcja mączki zużywa bardzo mało cennych zasobów naturalnych. A dodatkowo nasze chrupki nie zawierają ani hormonów wzrostu, ani antybiotyków, ani żadnych sztucznych substancji. Same plusy!

  • bardzo małe zużycie wody
  • niska emisja CO2
  • oszczędność terenów pod produkcję rolną – przeciwdziałanie wycinkom lasów
  • zero odpadów – pełne wykorzystanie materii organicznej np. jako nawóz
  • ochrona ekosystemu morskiego i ryb (wykorzystywanych na mączkę do karm)
  • zagospodarowanie pozostałości z lokalnej produkcji rolnej (pasza dla owadów)
b

Opakowania:

Nasze torby wyprodukowano z surowców w 100% biodegradowalnych. Nadruk wykonano tuszem wodnym. Przed wyrzuceniem torby usuń naklejki z polskimi opisami.

Uwaga!

Przechowywać w miejscu chłodnym i suchym, bez dostępu światła. Dokładnie zamknąć po każdym otwarciu. Ze względu na walory smakowe, najlepiej zużyć przed upływem 30 dni od otwarcia.

Zadbaj, aby Twój pupil miał zawsze dostęp do świeżej wody do picia.

Producent:

Entomojo SAS, Francja

Gdzie kupić?